تولیدات کاشی و سرامیک ایران در رده هفتم کیفی جهان

اخبار کاشی و سرامیک

تولیدات کاشی و سرامیک ایران در رده هفتم کیفی جهان

دبیر انجمن کاشی و سرامیک تزئینی ایران گفت: اکنون تولیدات کاشی و سرامیک ایران در رده هفتم کیفی جهان قرار دارد.

رزیتا گل‌پور افزود: در یک دهه گذشته سهم کاشی و سرامیک تزئینی از صادرات رشد چشمگیری داشته و از نظر تولید در منطقه بی رقیب است.

مدیرعامل گروه صنعتی نگارستان افزود: امروز کاشی و سرامیک تزئینی کشورمان با کیفیتی بالاتر از تولیدات چینی عرضه می‌شود و به همین دلیل رقیب سرسخت چینی‌ها در منطقه خاورمیانه و اوراسیا هستیم.

دبیر انجمن کاشی و سرامیک تزئینی ایران کاشی و سرامیک اضافه کرد: در چهار سال گذشته تعداد واحد‌های فعال در این رشته صنعت از ۲۵ واحد به ۴۷ واحد افزایش یافته است و با بازاریابی انجام شده، بازار منطقه را از چین گرفتیم.

گل‌پور ادامه‌داد: پارسال ۱۸۳ میلیون متر مربع صادرات کاشی و سرامیک تزئینی به کشور‌های مختلف انجام شد که ۷۳ درصد آن به عراق، هفت درصد آن به پاکستان و بقیه به سایر کشور‌ها بوده که این میزان صادرات در مقایسه با سال ۹۹ رشد هفت درصدی داشته است.

وی گفت:با اقدامات انجام شده در راستای توسعه بازار از سال ۹۹ تاکنون، صادرات محصولات ایرانی از ۴۸ کشور به ۱۵۰ کشور افزایش یافته است.

گل‌پور به مشکلات صادرات به عراق و پاکستان اشاره کرد و گفت: بازرگانان عراقی و پاکستانی به صورت ریالی از ما خرید می‌کنند، این در حالی است که باید ریال دریافتی را در بازار آزاد به دلار تبدیل کنیم و سپس با نرخ نیمایی به دولت بازگردانیم که موجب زیان صادرکنندگان است.

romance وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *